REKLAMA

spot_img

Legnica: Kolejna jaskinia hazardu zlikwidowana. Z okna leciała marihuana  

To była wspólna akcja legnickich policjantów i funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego w Legnicy. Kryminalni siłowo weszli do jednego z mieszkań na terenie Legnicy, w którym miały być organizowane gry na automatach hazardowych bez wymaganego zezwolenia.

Automaty były gotowe do pracy. Na maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym prowadzone w celach komercyjnych na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna.

W czasie policyjnej interwencji kobieta znajdująca się w nielegalnym salonie gier próbowała pozbyć się posiadanych narkotyków. Oprócz niej w mieszkaniu znajdowało się jeszcze dwóch mężczyzn.  

– Cała trójka została zatrzymana i usłyszy wkrótce zarzuty. Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci ujawnili i zabezpieczyli susz roślinny. Po przeprowadzeniu wstępnych badań przy użyciu testerów okazało się, iż zabezpieczona substancja to marihuana. W trakcie czynności na miejscu zabezpieczono też gotówkę – relacjonuje młodsza aspirant Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Funkcjonariusze przeszukali również miejsca zamieszkania przebywających tam osób oraz samochód należący do jednego z mężczyzn. W jego mieszkaniu ujawnili metamfetaminę i marihuanę, a w aucie elektronarzędzia, które mogą pochodzić z kradzieży.

Zarówno właścicielowi jak i osobie udostępniającej lokal grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat trzech. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Przeczytaj także

Nowe na stronie