REKLAMA

spot_img

Legnica korzysta na kampanii wyborczej. Rząd dał pieniądze na dziurawą ulicę

Jak poinformował prezydent Tadeusz Krzakowski, Legnica otrzyma rządowe wsparcie na przebudowę alei Rzeczypospolitej. To dobra wiadomość. Zła jest taka, że chodzi jedynie o kilometr jednej z głównych ulic w mieście.

Przedwyborcze rozdawanie czeków, dotacji i składanie obietnic trwa w najlepsze. Nic dziwnego, wszak za niespełna dwa tygodnie wybory parlamentarne. Dobrą nowinę ogłosił właśnie prezydent Legnicy.

– Prezes Rady Ministrów zatwierdził listę zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2024 roku. Znajduje się na niej złożone przez Gminę Legnica zadanie pn. „Przebudowa al. Rzeczypospolitej od ul. Kaczawskiej do ul. Legionów w Legnicy”, na które pozyskaliśmy prawie 5 mln zł – chwali się prezydent Tadeusz Krzakowski za pośrednictwem oficjalnej strony Ratusza.

Cała inwestycja pochłonąć ma 8,2 mln zł. Różnicę, czyli 3,2 mln zł miasto dołoży z własnego budżetu.

W zakres prac wchodzi m.in. przebudowa skrzyżowań, zjazdów publicznych i zjazdów indywidualnych oraz zatok autobusowych, budowę i przebudowę chodników oraz budowa ścieżek rowerowych, a także roboty związane z siecią kanalizacyjną, teletechniczną i energetyczną.

Magistrat zapowiada, że remont kilometrowego odcinka Rzeczypospolitej ma się rozpocząć w 2024 r., po zakończeniu budowy trzeciego odcinka Zbiorczej Drogi Południowej.

Aleja Rzeczypospolitej wpisuje się w smutny obraz stanu legnickich dróg. Miasto przyjęło taktykę doprowadzania jej do porządku na raty. W 2022 r. wyremontowany został 325-metrowy odcinek, od skrzyżowania z Piłsudskiego, Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego i Moniuszki do skrętu w ul. Kaczawską. Rok wcześniej wyremontowany został odcinek od Gumińskiego do Zamiejskiej. W obydwu przypadkach magistrat miał problemy ze znalezieniem wykonawców prac, unieważniając po dwa przetargi. Ostatecznie firmy otrzymały zlecenie z tzw. wolnej ręki.

Przeczytaj także

Nowe na stronie