LEGNICA: Kradli sieć trakcyjną na Piekarach. Tym razem wpadli na gorącym uczynku

Legniccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku kradzieży trakcji kolejowej. Jeden z zatrzymanych był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa, dodatkowo policjanci udowodnili 39-latkowi trzy inne kradzieże infrastruktury kolejowej. Straty oszacowano na 60 tys. zł.

Zatrzymani mężczyźni – to mieszkańcy Legnicy w wieku 39 i 49 lat.

– Legniczanie przecięli i chcieli ukraść około 50 metrów sieci trakcyjnej na torach między Piekarami Wielkimi a Legnicą Wschód, powodując straty w wysokości 9 tys. złotych – relacjonuje komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci udowodnili jednemu z mężczyzn  dokonanie kilku kradzieży infrastruktury drogowej. Kilkanaście dni temu ukradł w różnych miejscach na terenie Legnicy kilkaset metrów drutów jezdnych, nośnych stanowiących nierozłączny element części infrastruktury kolejowej. Łączne straty jakie spowodował oszacowano na 60 tys. złotych.

39-latek usłyszał łącznie cztery zarzuty kradzieży w warunkach tzw. recydywy do których się przyznał. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 7,5 roku więzienia. Jego wspólnik 49-latek usłyszał zarzut kradzieży, który jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienie wolności.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie