REKLAMA

spot_img

Legnica: Mężczyzna zatrzymany z narkotykami w samochodzie

Legniccy policjanci zatrzymali 50-latka, który przewoził w swoim samochodzie ponad 4 tysiące porcji narkotyków. Mężczyzna miał również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zatrzymania doszło około godziny 10:00 na ul. Marsa na os. Kopernika. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód. Podczas legitymowania okazało się, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że posiada on również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Funkcjonariusze zauważyli, że kierowca zachowuje się nerwowo. Ponadto z samochodu czuć było woń marihuany. Policjanci postanowili sprawdzić, czy mężczyzna nie przewozi narkotyków. W bagażniku samochodu znaleźli wiaderko z blisko 4 tysiącami porcji suszu roślinnego.

Podczas dalszych czynności policjanci udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny. Tam znaleźli kolejne narkotyki, w tym ponad 2 tysiące porcji marihuany. Zabezpieczona substancja została poddana badaniom, które potwierdziły, że jest to marihuana.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Na wniosek prokuratury, sąd aresztował go na okres jednego miesiąca. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także

Nowe na stronie