Legnica: Miał dwa promile, spowodował kolizję i wjechał w barierki

Pijany 40-latek najpierw uderzył w inny pojazd, a następnie wjechał w bariery energochłonne. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 – W środę około godziny 16.40 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Jaworzyńskiej doszło do kolizji drogowej. Policjanci na miejscu ustalili, że 40- letni mężczyzna, kierujący samochodem osobowym Kia wykonał nieprawidłowo manewr skrętu i doprowadzi do zderzenia z pojazdem marki VW, a następnie wjechał w bariery energochłonne. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. W związku z tym został poddany badaniu na stan trzeźwości. Urządzenie wykazało ponad 2 promile. Legniczanin w trakcie interwencji nie stosował się do poleceń policjantów i utrudniał im wykonywanie czynności. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł żadnych obrażeń – przekazała kom. Jagoda Ekiert.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 40- lakowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tys. złotych.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie