Legnica – miasto na trytytkach. A nie, przed dworcem je ściągnęli

Przebudowa skrzyżowania ul. Pocztowej, Kolejowej, Kartuskiej i Libana zakończyła się tuż przed świętami, a więc już miesiąc temu. Mimo to wciąż trwa poprawianie fuszerek.

– Breaking News! We wtorek nad ranem wykonawca prac zabrał się za ściąganie znaku zamontowanego na słupie za pomocą trytytek! – zaalarmował nas internauta. Faktycznie. Trytytki zniknęły.

Przypomnijmy. Przebudowa skrzyżowania przed dworcem kolejowym oraz ul. Pocztowej kosztowała 22,5 mln zł. Prace budowlane zakończyły się, jak to zwykle w Legnicy bywa, z miesięcznym poślizgiem.

– Symbol prowizorki, jakim niewątpliwie są popularne trytytki, idealnie pasuje do zilustrowania jakości legnickich inwestycji. Niektórzy twierdzą, że trytytki są wieczne i przetrwają wszystko. A ja sądzę, że legnickim, zmurszałym trytytkom zatrzaski puszczą już na wiosnę – napisał na Facebooku, Bartłomiej Rodak, bezpartyjny kandydat na prezydenta Legnicy w kwietniowych wyborach.

Tydzień po tym wpisie, wykonawca zabrał się za prawidłowy montaż znaku.

Jedna z flagowych miejskich inwestycji w 2023 r. jest również krytykowana przez kierowców. Chodzi o zastrzeżenia do organizacji ruchu przy dworcu. Nasza publikacja na ten temat wywołała burzliwą dyskusję w sieci.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie