REKLAMA

spot_img

LEGNICA: Miłośnik loterii zatrzymany. Grozi mu 7,5 roku więzienia

Policjanci zatrzymali 27-latka, który grasował po legnickich kioskach. Mężczyzna ukradł zdrapki o wartości blisko 3 tysięcy złotych, a do tego dorzucił jeszcze rower wart 2 tysiące! Teraz grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się pod koniec stycznia, kiedy to do policji wpłynęło zgłoszenie o kradzieży zdrapek z jednego z legnickich kiosków. Straty oszacowano na 690 złotych. Następnego dnia mundurowi otrzymali kolejne zgłoszenia – tym razem z dwóch innych kiosków. Łączna wartość skradzionych zdrapek wyniosła ponad 2 tysiące złotych.

Policjanci natychmiast rozpoczęli śledztwo. Ustalili rysopis sprawcy, przesłuchali świadków i rozpoczęli poszukiwania. Po kilku dniach 27-letni mieszkaniec Legnicy wpadł w ręce stróżów prawa.

Okazało się, że to nie jedyne przestępstwo 27-latka. Policjanci udowodnili mu również kradzież roweru o wartości 2 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty w warunkach tzw. recydywy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. O dalszym losie 27-latka zadecyduje sąd.

Przeczytaj także

Nowe na stronie