Legnica: Mimo skazującego wyroku nadal brutalnie biła, głodziła i poniżała swoje dzieci

Przed legnickim sądem ruszył proces Angeliki R. mieszkanki Legnicy, która znęcała się fizycznie i psychicznie na czworgiem swoich dzieci: biła je, głodziła, poniżała i zmuszała do wyręczania jej w domowych obowiązkach. Ze względu na dobro dzieci rozprawa odbywa się za zamkniętym drzwiami. Czwórka rodzeństwa została odebrana matce w maju tego roku.

„Fakt” ustalił, że 34-legniczanka została już wcześniej skazana za znęcanie się nad dziećmi. Jak donosi dziennik usłyszała wyrok dwóch lat więzienia, ale za kratki nie trafiła, bo urodziła czwarte dziecko. Sąd postanowił zawiesić wykonanie kary na okres jednego roku, dzieci pozostały z matką.

Niestety sądowy wyrok nic nie zmienił w zachowaniu kobiety.  Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów mrozi krew w żyłach. Dzieci były przez matkę notorycznie bite po głowie, twarzy i ciele, najczęściej z użyciem pięści.

– Kobieta izolowała je, zakazując kontaktu z rówieśnikami. Zmuszała, aby wyręczały ją w obowiązkach domowych, w szczególności w opiece nad noworodkiem. To one musiały w nocy karmić, przewijać i uspokajać dziewięciomiesięcznego chłopca, gdy ona chciała spać.  Gdy dzieci nie chciały wykonywać poleceń, kobieta biła je, poniżała, szarpała. Ponadto ograniczała im jedzenie i nie dbała o higienę – mówiła nam w maju tego roku komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Na podstawie zgromadzonych materiałów, policjanci i Prokurator Rejonowy w Legnicy wystąpił do sądu o zastosowanie wobec kobiety tymczasowego aresztu. Sąd nie przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 34-latki policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do dzieci. Teraz odpowiada z wolnej stopy, dzieci trafiły do palcówki opiekuńczej.

Przeczytaj także: Zabił 9-miesiecznego synka. Legnicka prokuratura domaga się zaostrzenia wyroku

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie