Legnica: Narkotyki zgubiły poszukiwanego przez policję oszusta

Legniccy policjanci zatrzymali 42-latka za posiadanie narkotyków. Szybko okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany, bo ciąży na nim wyrok bezwzględnego więzienia.

– W nocy z niedzieli na poniedziałek nasi policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca miasta, który posiadał przy sobie krystaliczną substancję. Badanie narkotestem wykazało, że jest to metamfetamina – informuje mł. asp. Anna Tersa z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jaworze, celem odbycia kary 7 miesięcy i 15 dni pozbawienia wolności.

– Ponadto w trakcie pracy z zatrzymanym, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą legnickiej komendy udowodnili mu dokonanie oszustwa. Mężczyzna za pomocą sieci Internet zawarł umowy z firmą telekomunikacyjną na zakup telefonów, podając dane innej osoby. Straty, jakie spowodował wynoszą ponad 6 tys. zł – dodaje mł. asp. Anna Tersa.

Pobyt 42-latka w zakładzie karnym może się znacznie wydłużyć. Za oszustwo grozi mu bowiem kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także

Nowe na stronie