Legnica: Nie jedźcie na pamięć! Duże zmiany w organizacji ruchu w okolicach cmentarza  

W związku z dniem Wszystkich Świętych od wtorku 31 października do czwartku 2 listopada w okolicy cmentarza przy ul. Wrocławskiej w Legnicy wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Część dróg dojazdowych zostanie całkowicie wyłączonych z ruchu, na niektórych wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.

Na tych ulicach będą mogły poruszać się wyłącznie pojazdy komunikacji publicznej (MPK, TAXi, BUS) oraz pojazdy z dostawą kwiatów i zniczy, jak również samochody odpowiednio oznakowane, którymi poruszają się osoby niepełnosprawne, dla których przewidziany jest parking za stacją BP:

  • ulica Wrocławska – na odcinku od ulicy Gwiezdnej do ulicy Neptuna z wyłączeniem wyjazdu z obiektu Intermarche, gdzie będzie możliwość wyjazdu w kierunku skrzyżowania z ul. Neptuna,
  • ulica Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA – na odcinku od ul. Wrocławskiej do ul. Kazimierza Wielkiego,
  • ulica Kwiatowa – na odcinku od ulicy Cmentarnej do ulicy Pątnowskiej

Ruch jednokierunkowy wprowadzonych zostanie na tych ulicach:

  • Cmentarna w kierunku ulicy Kazimierza Wielkiego,
  • Kazimierza Wielkiego od ul. Cmentarnej w kierunku ulicy Romana Dmowskiego,
  • Kwiatowa w kierunku ulicy Cmentarnej,
  • Bracka w kierunku ulicy Kazimierza Wielkiego

Na ulicy Wrocławskiej między pierwszą a drugą bramą cmentarną wyznaczono postój Taxi. Dla pozostałego ruchu kołowego objazd odbywać się będzie ulicami Sikorskiego – Piłsudskiego – Moniuszki – Czarnieckiego.

Wprowadzono miejsca parkingowe na ulicy Wrocławskiej na chodnikach po obu stronach jezdni od ulicy Wlk. Niedźwiedzicy do ul. Neptuna, na ulicy Kwiatowej, parking sklepów: LIDL, Netto, parking za stacją paliw BP oraz parkingi przy ul. Wielkiej Niedźwiedzicy, Neptuna, Kosmiczna, Plutona, Marsa.

– Policjanci ruchu drogowego przy nekropoliach będą ręcznie kierować ruchem dlatego przypominamy, że należy w pierwszej kolejności stosować się do sygnałów podawanych przed policjantów – przypomina komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Przeczytaj także

Nowe na stronie