LEGNICA: od soboty nowe utrudnienia na Dworcowej i Pocztowej

Prace drogowe na ul. Pocztowej zbliżają się do finału. Firma odpowiedzialna za przebudowę zapowiada, że od soboty – 16 grudnia – rozpocznie się układanie ostatniej warstwy bitumicznej ścieralnej asfaltu.

– Będzie to czas intensywnych prac na skrzyżowaniu ulic: Libana, Kartuskiej i Dworcowej. Kierowcy muszą być gotowi na nowe utrudnienia – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy.

W ramach tej samej inwestycji podobne prace prowadzone były w nocy na skrzyżowaniu ul. Pocztowej z Nową ale przy obecnych warunkach atmosferycznych nie jest to możliwe. Dlatego roboty muszą być wykonywane w dzień. Zachęcamy kierowców do śledzenia aktualnych informacji drogowych oraz stosowania się do oznakowań na miejscu i w razie możliwości omijania tego skrzyżowania – czytamy w komunikacie.

Przebudowa Pocztowej wraz ze skrzyżowaniami z ulicami: Piastowską, Nową, Bramą Głogowską, Kartuską, Libana i Kolejową miała zakończyć się w listopadzie br. Wykonawca opóźnienie tłumaczy natknięciem się na nieujęte w dokumentacji podziemne elementy infrastruktury oraz, a jakże, pogodą.

Cała inwestycja pochłonęła 22,5 mln zł.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie