REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Legnica: Pędził audi mając 144 km na liczniku. Słono za to zapłaci

Utrata prawa jazdy na trzy miesiące, 15 punktów karnych i 2,5 tys. zł mandatu – tyle będzie kosztować 23-latka przejażdżka po Legnicy ze znacznie przekroczoną prędkością. Na liczniku miał 144/h w miejscu, gdzie obowiązywała „pięćdziesiątka”.

– Wczoraj po popołudniu policjanci legnickiej drogówki zatrzymali kierowcę audi, który poruszał się w terenie zabudowanym, lekceważąc przepisy ruchu drogowego. 23-latek jechał z prędkością 144 km/h, czyli o 94 km/h więcej niż wynosiła dopuszczalna prędkość. Kierowca za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł i 15 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzy miesięcy – relacjonuje młodsza aspirant Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Funkcjonariusze przypominają, że teren zabudowany to szczególny obszar. Charakteryzuje go większy ruch pieszych i rowerzystów. Dlatego ograniczenia prędkości powinny być tam szczególnie respektowane przez kierowców. W zderzeniu z pojazdem przy prędkości ponad 100 km/h niechroniony uczestnik ruchu drogowego nie ma żadnych szans na przeżycie. Dlatego też w sytuacji ujawnienia takiego wykroczenia policjanci będą surowo karać kierowców.

Przeczytaj także

Nowe na stronie