LEGNICA: Pęka most na ul. Wrocławskiej. ZDM ostrzega kierowców

Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy opublikował w niedzielę wieczorem komunikat ws. utrudnień w ruchu na północnym moście na ul. Wrocławskiej. Tak naprawdę są one znikome, co nie zmienia faktu, że stan techniczny mostu niepokoi.

„W związku z awarią dylatacji północnego mostu na ul. Wrocławskiej (od Piekar w kierunku centrum) informujemy o konieczności odcinkowego wygrodzenia prawego pasa ruchu. W związku z tym należy się spodziewać utrudnień w ruchu drogowym. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Przepraszamy za utrudnienia” – napisał ZDM na swoim facebookowym profilu.

Na moście uszkodzona jest dylatacja, czyli szczelina łącząca dwie jego części. Dziurę drogowcy oznaczyli słupkami. Wbrew groźnie brzmiącemu komunikatowi miejskich urzędników, ruch w kierunku centrum miasta odbywa się płynnie.

– Jak na legnickie standardy to mała dziurka. Są w naszym mieście ulice, w których więcej jest ubytków niż asfaltu. Ale o nich ZDM nie pisze na Facebooku, ani nie wygradza ich. Pewnie dlatego, że musiałaby je wyłączyć z ruchu – pisze do naszej redakcji internauta o nicku „wkurzony kierowca”.

Most na ul. Wrocławskiej przeszedł gruntowną przebudowę w 2010 r. Już kilka lat później ulica była naprawiana, bo zaczęły się zapadać studzienki.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie