Legnica: Pijany agresor za kółkiem. Uderzył interweniującego policjanta

Policjanci legnickiej drogówki, patrolując osiedle Sienkiewicza, na ulicy Bratkowej zwrócili uwagę na kierowcę busa marki Citroen. Mężczyzna na widok mundurowych gwałtownie przyśpieszył, a potem zatrzymał się kilka ulic dalej i wbiegł do sklepu.

Gdy policjanci weszli za nim do środka,  40-latek rzucił kluczyki od samochodu pod nogi ekspedientki i zaczął zachowywać się bardzo nerwowo.

– Funkcjonariusze szybko i sprawnie obezwładnili mężczyznę. 40-latek nie stosował się jednak do poleceń policjantów. Pomimo prób uspokojenia legniczanina, poziom jego agresji wzrastał. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, a intensywne pobudzenie mężczyzny wskazywało, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających – relacjonuje komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji

40-latek odmówił badania na zawartość alkoholu oraz narkotyków w organizmie.

W trakcie doprowadzania zatrzymanego do radiowozu mężczyzna uderzył policjanta Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy.

– Po sprawdzeniu mieszkańca Legnicy w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary dwóch lat więzienia, ma także trzy aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych – dodaje komisarz Ekiert.

Podczas wykonywania czynności, po około czterech godzinach od zatrzymania, mężczyzna zgodził się na badanie alkomatem, które wykazało 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu

Mężczyźnie pobrano krew do dalszych badań i osadzono w policyjnej celi. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie