spot_img

Legnica: Pijany Gruzin zatrzymany przez policję

Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Mercedesa. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 46-letniego obywatela Gruzji, wykazało ponad 0,5 promila.

Sposób, w jaki mężczyzna poruszał się po drodze, wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy co do jego stanu trzeźwości. Przeprowadzone badanie, wykazało ponad 0,5 promila. Dodatkowo, podczas sprawdzania w systemach policyjnych, ujawniono, że kierowca posiada trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów, w tym jeden o charakterze dożywotnim.

Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a jego samochód został usunięty przez pomoc drogową. Wkrótce 46-latek stanie przed sądem, gdzie odpowiedzialnością objęte zostaną zarówno prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, jak i naruszenie sądowych zakazów.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grożą sankcje zgodnie z art. 178a kodeksu karnego. Tego rodzaju czyn może skutkować karą grzywny, ograniczeniem wolności lub nawet pozbawieniem wolności do 2 lat.

Natomiast, nieprzestrzeganie wcześniej wydanego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów może skutkować karą pozbawienia wolności do 5 lat.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie