spot_img

Legnica: Pijany kierowca przewoził nielegalnych imigrantów

Policjanci z Legnicy zatrzymali obywatela Litwy, który miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Pasażerami pojazdu byli obywatele Bangladeszu i Pakistanu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę Polski i kierowali się w stronę Niemiec. Wszyscy podróżujący zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymali informację od dyżurnego wojewódzkiego we Wrocławiu o możliwym nielegalnym przewozie imigrantów autostradą A4.

Na określony obszar skierowano patrole policyjne, które zatrzymały samochód udający się w kierunku polsko-niemieckiej granicy. W pojeździe podróżował kierowca, będący obywatelem Litwy, oraz 7 pasażerów pochodzenia z Bangladeszu i 1 z Pakistanu. Wszyscy podróżujący nie posiadywali dokumentów tożsamości i przekroczyli granicę Polski bez wymaganych zezwoleń.

Od kierującego wydobywała się intensywna woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało niemal promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo, po weryfikacji w systemach policyjnych, ustalono, że mężczyzna nie miał ważnych uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Wszystkie osoby podróżujące pojazdem zostały zatrzymane i umieszczone w policyjnym areszcie. Następnie, obywatele z Bangladeszu i Pakistanu przekazani zostali Straży Granicznej, natomiast obywatel Litwy będzie pociągnięty do odpowiedzialności prawnej przed sądem za popełnione wykroczenia.

Warto przypomnieć, że organizowanie niezgodnego z przepisami przekraczania granicy Polski innym osobom naraża sprawcę na karę pozbawienia wolności, której górny zakres to 8 lat.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie