Legnica: Pod osłoną nocy wykuwali ze ścian przewody elektryczne. Zgubił ich hałas

Legniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o zakłóceniu ciszy nocnej w opuszczonym budynku przy ulicy Skarbowej w Legnicy. Było tak głośno, że hałas usłyszeli mieszkańcy pobliskich domów. Mężczyźni wyłamali okno w pomieszczeniu piwnicznym i dostali się do wnętrza budynku.

Na miejsce skierowani zostali Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji wspólnie z policjantami Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy.  Przez okna zauważyli światła latarek oraz usłyszeli głośne stukanie z opuszczonego budynku.

– Funkcjonariusze zabezpieczyli budynek z każdej strony, aby skutecznie zatrzymać włamywaczy. Po wejściu do wewnątrz budynku mundurowi zauważyli mężczyzn, którzy za pomocą narzędzi ręcznych wykuwali przewody elektryczne ze ścian. Przestępczy duet na widok policjantów podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie dwóch mieszkańców Legniccy – 37-latka i 25-latka – relacjonuje komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Podczas przesłuchania legniczanie przyznali się do zarzucanych im czynów, a swoje działanie tłumaczyli chęcią spieniężenia skradzionego łupu.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie