REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Legnica: podsumowanie akcji “Znicz 2023”

W dniach 31 października – 2 listopada 2023 roku w Legnicy trwała policyjna akcja “Znicz”. W jej ramach policjanci i strażnicy miejscy patrolowali okolice cmentarzy, aby zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym groby swoich bliskich.

W czasie akcji doszło do 17 kolizji drogowych. Policjanci wyeliminowali z ruchu 2 nietrzeźwych kierowców i jednego kierowcę, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Nałożono 58 mandatów karnych, zastosowano 32 pouczenia, a wobec 8 sprawców wykroczeń sporządzono materiały, które trafią do sądu. Wylegitymowano 179 osób i skontrolowano 149 pojazdów. Zatrzymano 13 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci kryminalni i wywiadowcy również patrolowali okolice cmentarzy, przystanków i targowisk. Dzięki ich działaniu na terenie powiatu legnickiego nie doszło do poważniejszych zdarzeń o charakterze kryminalnym czy też zakłóceń porządku.

W związku z akcją “Znicz” wprowadzono zmiany w organizacji ruchu w okolicach legnickiego cmentarza. Na skrzyżowaniu ulic Neptuna i Wrocławskiej oraz przy III bramie cmentarza funkcjonariusze kierowali ruchem, aby zminimalizować utrudnienia i zapewnić bezpieczeństwo pieszych. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Wrocławska – Neptuna została przestawiona w tryb migającego światła żółtego.

Przeczytaj także

Nowe na stronie