REKLAMA

spot_img

LEGNICA: Policyjny pościg za kierowcą audi. Wylądował w rowie, a potem uciekał pieszo

Mimo wydawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zatrzymał się. Chwilę później stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy przepust nad rzeką, a następnie wraz z pasażerami rozpoczął ucieczkę pieszo.

Kierowca wzbudził zainteresowanie policjantów, bo  prowadzone przez niego audi było uszkodzone. Nie zamierzał jednak się zatrzymać, mimo wyraźnych sygnałów funkcjonariuszy.

– Policjanci podjęli pościg. W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy przepust nad rzeką. Potem wraz z dwojgiem pasażerów opuścił pojazd i rozpoczął ucieczkę pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów – relacjonuje młodsza aspirant Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Po sprawdzeniu w systemach informacyjnych policji okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi a audi nie miało ubezpieczenia OC. 

20-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tys. zł i 10 punktami karnymi za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami.

Przeczytaj także

Nowe na stronie