REKLAMA

spot_img

Legnica powalczy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Każdy może wziąć udział w zabawie

Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski rozpocznie się już 1 czerwca. Aby wziąć w niej udział wystarczy pobrać aplikację, wsiąść na rower i kręcić kilometry.

Rowerowa Stolica Polski to zabawa dla miast i gmin, zapoczątkowana w 2019 r. przez Bydgoszcz. Zasady rywalizacji są proste – rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby akcji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. 

Link do pobrania aplikacji dla systemu Android znajduje się TUTAJ, dla systemu IOS znajduje się TUTAJ.

To już piąta edycja rywalizacji. W latach poprzednich wygrywały: Biała Podlaska oraz trzykrotnie Nowa Sól. Miasto, które wygra otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.

Trening do Rowerowej Stolicy Polski odbywa się w terminie: 21 marca – 21 maja, a rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski w dniach 1 – 30 czerwca. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj także

Nowe na stronie