LEGNICA: Powalone drzewa, uszkodzony dach i sygnalizacja. Cyklon Zoltan nie odpuszcza

To była ciężka noc dla strażaków. Tylko w Legnicy w nocy z czwartku na piątek interweniowali sześciokrotnie. Skutkiem wichury były przede wszystkim powalone drzewa, które blokowały drogi.

– Dwukrotnie niezbędne był użycie drabiny, by usunąć konary, które wisiały nad drogą, stwarzając zagrożenie dla jeżdżących tam samochodów. Strażacy zabezpieczyli także oderwaną blachę na jednym z dachów  – powiedział aspirant Tomasz Białas, dyżurny stanowiska kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy.

Na skrzyżowaniu ulic Wielkiej Niedźwiedzicy i Wrocławskiej wichura uszkodziła sygnalizacje świetlną. Kierowcy jadący od strony ul. Wielkiej Niedźwiedzicy nie widzą, jakie mają światło.

W akcjach w Legnicy wzięło udział osiem zastępów straży pożarnej.

Interweniowali także strażacy z OSP Zagrodno. Powalone drzewo zablokowało drogę w Jadwisinie.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pocięciu konarów drzewa i usunięciu ich z drogi na pobocze.

Pomarańczowy alert ostrzegający przed Cyklonem Zoltan obowiązuje na Dolnym Śląsku od czwartku od 7.30. Piątek nie przyniesie dużej poprawy. Silny wiatr prognozowany jest, co najmniej, do godziny 20.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie