spot_img

Legnica: Rodzice 2,5-miesięcznego dziecka spędzą trzy miesiące w areszcie

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu dla obojga rodziców niemowlęcia, które w miniony piątek w ciężkim stanie trafiło do szpitala. Podczas badań lekarze stwierdzili obecność narkotyków w organizmie dziecka.

W piątkowy wieczór, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymali informację od lekarza legnickiego szpitala, mówiącą o hospitalizacji dwuipółmiesięcznego niemowlęcia w ciężkim stanie, u którego wykryto obecność substancji odurzających. Dziecko zostało przewiezione do szpitala przez swojego ojca.

Natychmiast po tej sytuacji, 25-letnia matka oraz 30-letni ojciec zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy policji. Obydwoje byli pod wpływem narkotyków. Przeszukanie miejsca zamieszkania pary pozwoliło na zabezpieczenie środków odurzających.

Oboje zatrzymanych usłyszeli oficjalne oskarżenia ze strony prokuratury. Rodzice niemowlęcia będą pociągnięci do odpowiedzialności za naruszenie bezpieczeństwa życia lub zdrowia osoby, za którą byli odpowiedzialni, co stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Dodatkowo, ojciec stanie przed sądem w związku z oskarżeniem o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz posiadanie narkotyków.

Sąd przychylił się do wniosków przedstawionych przez Policję i Prokuraturę, orzekając tymczasowe aresztowanie rodziców na okres 3 miesięcy, mając na uwadze dobro dziecka. Na szczęście, obecnie nie ma już zagrożenia dla życia malucha.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie