spot_img

Legnica: Seryjny włamywacz do aut zatrzymany. Kradł telefony i portfele, używał cudzych kart

Policjanci zatrzymali sprawcę, który ma na swoim koncie ponad 20 włamań i kradzieży. Mężczyzna kradł z otwartych pojazdów telefony i portfele, a następnie po użyciu skradzionych part płatniczych dokonywał płatności w różnych sklepach na terenie Legnicy.

27-latek wpadł na jednej ze stacji benzynowych w Legnicy, gdzie według świadków wyrwał z rąk innego klienta portfel, oddał go co prawda po interwencji pracownika stacji, ale potem wpadł w furię.

– Rozwścieczony 27-latek zaczął używać wulgaryzmów wobec pracownicy stacji i siłą próbował ukraść pieniądze z kasy. Zdeterminowana kobieta uniemożliwiła mu zabranie pieniędzy. Mężczyzna nie odpuścił i z półek zabrał produkty spożywcze oraz alkohol. Zaalarmowani o całej sytuacji policjanci natychmiast przyjechali na miejsce i zatrzymali mężczyznę – relacjonuje komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Skradziony towar odzyskano w całości, a mężczyznę trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, wówczas, że mieszkaniec gminy Kunice z niezamkniętych pojazdów kradł portfele wraz z całą zawartością oraz telefony komórkowe, a następnie przy użyciu skradzionych kart płatniczych dokonał 18 płatności zbliżeniowych w różnych sklepach na terenie miasta.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie łącznie 21 zarzutów

Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie