Legnica: Słoneczna mozaika w przejściu pod mostem. Namaluj swoje słońce

Projekt „Słoneczne przejście” realizowany jest w przejściu pod mostem na al. 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Legnicy. Autorką tego niezwykłego pomysłu jest Małgorzata Banaszkiewicz z wydziału promocji i komunikacji społecznej legnickiego magistratu. Pierwsze słońce już świeci. Czas na Was!

Projekt realizują pracownicy wydziału promocji. Przejście zostało już wstępnie przygotowane i podzielone na metrowe kwadraty, z większymi obszarami na środku, gdzie umieszczono główny symbol projektu – słońce. Ponad nimi pojawiły się również napisy, które kojarzą się z symbolem słońca i jego pozytywną energią.

Każdy mieszkaniec, niezależnie od wieku, może dołączyć do akcji i stworzyć własny, indywidualny słoneczny projekt.  

– To zaproszenie skierowane zarówno do młodzieży, dorosłych, jak i starszych dzieci pod opieką dorosłych. Nie trzeba być artystą, wystarczy mieć chęć i smykałkę do malowania  – mówi Małgorzata Banaszkiewicz – pomysłodawczyni projektu. Możliwe są różnorodne projekty słońca, od realistycznych po abstrakcyjne, od kształtów geometrycznych po napisy. Wspólna praca nad mozaiką na ścianie stworzy niepowtarzalny wzór – dodaje organizatorka.

Na miejscu zapewnione będą farby, pędzle oraz inne materiały malarskie. Należy jedynie nałożyć na siebie ubranie robocze. Dodatkowo będzie też można poprosić
o pomoc w zaprojektowaniu i namalowaniu “indywidualnego słońca.”

Celem projektu jest połączenie – w estetyczny i kreatywny sposób – zabytkowego miejskiego parku z letnim parkiem wodnym Aqua Fun.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się na adres e-mail: mbanaszkiewicz@legnica.eu podając swoje imię i nazwisko, numer telefonu oraz informacje, czy chodzi o dorosłego, młodzież czy dorosłego z dzieckiem. Z każdym, kto się zgłosi, indywidualnie zostanie ustalony termin oraz godzina malowania. Planowane zakończenie projektu to końcówka października.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie