spot_img

Legnica: Tu trafią ofiary domowych katów

Budowa nowego Domu Opieki nad Matką i Dzieckiem w Legnicy dobiega końca. Wkrótce rozpoczną się odbiory końcowe i wyposażanie placówki w meble i inne sprzęty. Właśnie otwarto oferty firm, które uczestniczyły w przetargu na dostarczenie wyposażenia.  W budynku są już zainstalowane urządzenia kuchenne.

– Zakres prac objął budowę nowego obiektu, składającego się z dwóch brył: parterowej o kształcie trójkąta i trzykondygnacyjnej prostopadłościennej, połączonego z istniejącym budynkiem Schroniska dla Bezdomnych i Domu Samotnej Matki z Dzieckiem oraz zagospodarowanie terenu – informuje Urząd Miasta Legnicy.

W obiekcie o powierzchni użytkowej ok. 970 m2, zaplanowano m.in.: pokoje mieszkalne przeznaczonych dla matek z dziećmi, świetlice, pokój terapii, pokój psychologa, wózkownię i windę, stołówkę z zapleczem kuchennym, pomieszczenia administracyjne dla pracowników, sanitariaty, pomieszczenia gospodarcze i techniczne.  Inwestycja obejmuje także nawierzchnię z kostki betonowej, układ komunikacyjny i miejsca parkingowe, zasilanie w media, kanalizację sanitarną i deszczową.

– Dla naszego  miasta to ważna społecznie inwestycja.  W tym domu stworzymy tymczasowe  miejsce pobytu dla potrzebujących pomocy i schronienie kobiet z dziećmi, do czasu uregulowania swojej sytuacji i polepszenia warunków bytowych – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski. 

Legnica otrzymała ponad 1 mln 284 tys. zł na wyposażenie i zakup sprzętu do powstającego  Domu Opieki nad Matką z Dzieckiem przy ul. Przemysłowej. Pieniądze pochodzą z rządowego programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” i stanowią 80 proc. wnioskowanych środków. Wcześniej na tę inwestycję miasta pozyskało 1 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie