Legnica: Urzędnicy unieważnili przetarg na sprzątanie mostów

Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy nie ma pieniędzy na zawarcie umowy dot. utrzymania czystości na mostach, wiaduktach, kładkach i przejściach podziemnych.

ZDM opublikował informację o unieważnieniu przetargu na utrzymanie czystości na obiektach mostowych. Na stole leżała roczna umowa w zakresie sprzątania, czyszczenia, mycia, odśnieżania i usuwania oblodzenia na 23 należących do samorządu obiektach – poza mostami na ul. Kartuskiej, Wrocławskiej, Jaworzyńskiej, Głogowskiej i Leszczyńskiej chodzi też m.in. o wiadukty na al. Piłsudskiego i 100-lecia Odzyskania Niepodległości, a także przejścia podziemne oraz kładki dla pieszych.

Do przetargu stanęły dwie firmy – miejska spółka Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz spółka Eco Spring. Pierwsza wyceniła swoje usługi na 717 tys. zł, druga na 414 tys. zł. Tymczasem ZDM do wydania miał zaledwie … 140 tys. zł.

Miasto ma również problem z przetargiem na utrzymanie czystości świeżo wyremontowanego przejścia podziemnego pod Placem Słowiańskim. Tu również oferty przekraczają skromny (155 tys. zł) budżet ZDM-u. W tym przypadku rozbieżności nie są jednak aż tak duże. Jest więc szansa, że magistrat dojdzie do porozumienia z LPGK, o ile te zejdzie nieco z ceny. Póki co, proponuje kwotę 166 tys. zł.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie