Legnica: Wyjątkowe obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa

FOT. KD

Na scenie podopieczni legnickiego Stowarzyszenia „Otwórz Serce” i Piotr Cugowski. To był wyjątkowy koncert! Pełen magii, radości i tańca. Wyjątkowy był również jego cel – pokazanie potencjału osób z zespołem Downa.    

21 marca to Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, nazywany także Dniem Kolorowej Skarpetki, który pokazuje, że osoby z zespołem Downa są częścią społeczeństwa.

W wielu europejskich krajach osoby dotknięte tą chorobą pracują, są niezależne, kształcą się, uczą, uprawiają sport, wchodzą w związki. W Polsce wiele się zmienia, ale bariery nadal pozostają.

Celem koncertu  z udziałem podopiecznych legnickiego Stowarzyszenia „Otwórz Serce” było pokazanie jak wielki potencjał w nich drzemie, że oczekują normalności, a nie wykluczenia społecznego.

We Wrocławiu do 24 marca prowadzona jest akcja „Zauważ, poznaj, zrozum”.  W sklepach Alei Bielany: TkMaxx, Carrefour, Jula, EMPIK, kinie HELIOS i restauracji Ramdecor Cafe będzie można spotkać osoby z zespołem Downa, pomagające w codziennych obowiązkach związanych z obsługą klienta. Jej celem jest pokazanie ich potencjału jako pracowników.

– Badania pokazują, że zatrudnienie osób z zespołem Downa przynosi firmie wiele korzyści. Wymienia się tu głównie poprawę w aspektach przywództwa, satysfakcji klienta, kultury pracy, przejrzystości komunikacji oraz motywacji zespołu – pisze Gazeta Wyborcza.

Zobacz zdjęcia – kliknij kolejną cyfrę

Przeczytaj także

Nowe na stronie