Legnica wystawia na sprzedaż kolejny kawałek lotniska

Prezydent Legnicy ogłosił przetarg na sprzedaż działki przy ul. Hangarowej. Pod młotek pójdzie blisko 2,3 ha na terenie dawnego niemieckiego, a potem radzieckiego lotniska.

Działka, którą sprzedaje urząd miasta to niezabudowany teren z betonowo-asfaltowym fragmentem pasa startowego. Zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest pod nieuciążliwy przemysł, bazy, składy, handel, usługi i administrację.

Cenę wywoławczą urzędnicy ustalili na 4,6 mln zł plus VAT. Samo wadium wynosi 920 tys. zł. Przetarg zaplanowany został na 21 marca 2024 r.

Lotnisko to już historia

Spór o zagospodarowanie lotniska w Legnicy, która rosyjskie wojsko oddało w polskie ręce w 1993 r., trwał kilkanaście lat. Prawica konsekwentnie forsowała pomysł budowy portu lotniczego. Z kolei prezydent Tadeusz Krzakowski i jego stronicy stali na stanowisku, że korzystniejsza dla miasta będzie sprzedaż terenu pod działalność przemysłową. Klamka zapadła w 2011 r., kiedy rada miejska (jednym głosem) podjęła uchwałę o rozpoczęciu parcelacji terenu i sprzedaży. Formalnie z rejestru wykreślone zostało w 2015 r.

Dziś z dawnego lotniska niewiele już zostało. Działalność gospodarczą prowadzi tam już kilkanaście firm.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie