REKLAMA

spot_img

LEGNICA: Złodziej na zakrystiach. Kradł biżuterię i gotówkę

Policja zatrzymała 30-letniego mężczyznę, który ma na swoim koncie liczne kradzieże. Łupem złodzieja padała głównie pieniądze i biżuteria. Legniczanin usłyszał łącznie osiem zarzutów w warunkach recydywy. Grozi mu pięć lat odsiadki.

W każdym przypadku sprawca działał w podobny sposób. Chodząc po klatkach schodowych różnych budynków mieszkalnych, biurowych, a także hotelowych sprawdzał klamki drzwi i wykorzystywał okazje.

– Tam, gdzie lokum nie było zamknięte na klucz, wchodził i kradł najbardziej wartościowe przedmioty oraz gotówkę. Łupem mężczyzny padły również pieniądze oraz złote łańcuszki pozostawione w pomieszczeniach parafialnych należących do kilku kościołów w Legnicy. Łączne straty osób pokrzywdzonych opiewają na kwotę blisko 50 tys. zł – informuje kom. Jagoda Ekiert z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Złodziej został już zatrzymany przez policję. Na komendzie przyznał się do zarzucanych mu czynów.  Mieszkaniec Legnicy usłyszał łącznie osiem zarzutów w warunkach tzw. recydywy. Prokurator Rejonowy w Legnicy zastosował wobec niego dozór policji. 30-latek odpowie teraz przed sądem. Ten może skazać go na pięć lat więzienia.

Przeczytaj także

Nowe na stronie