Legniccy funkcjonariusze rozbili zorganizowana grupę przestępczą, zajmującą się przemytem ludźmi!

Ta zorganizowana międzynarodowa grupa przestępcza zajmowała się przemytem ludzi z krajów Bliskiego Wschodu oraz Afryki do krajów Europy Zachodniej. Funkcjonariusze weszli jednocześnie do kilku domów i mieszkań, na terenie województwa dolnośląskiego, pomorskiego oraz zachodniopomorskiego, gdzie zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o przestępczy proceder zajmujący się nielegalnym przemytem ludzi.

– Legniccy funkcjonariusze Straży Granicznej od dłuższego czasu pracowali nad  zorganizowaną grupą przestępczą trudniącą się przemytem cudzoziemców Polski przez tzw. szlak bałkański oraz ze wschodu – przez Łotwę i Litwę. Przeprowadzone czynności pozwoliły na ustalenie miejsc przebywania osób podejrzanych – mówi komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Śledztwo prowadzone było przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Legnicy w pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, wspólnie z policjantami Wydziału do Walki z  Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy oraz funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań Nadodrzańskiego Oddziału SG.

Zaplanowana wspólnie akcja pozwoliła jednoczenie zatrzymać wszystkie podejrzewane osoby.

– Jeden z zatrzymanych Polaków jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, natomiast pozostałych dwóch usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się organizacją nielegalnej migracji – dodaje komisarz Ekiert.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec wszystkich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

W wyniku przeprowadzonych przeszukań znaleziono i zabezpieczono znaczną ilość gotówki.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie