Legniccy policjanci rozbili narkotykowy kartel. Skonfiskowano blisko 100 kg metamfetaminy  

Legniccy policjanci współpracując z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, kolejny raz uderzyli w zorganizowaną przestępczość narkotykową. Na terenie Legnicy oraz powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa narkotykowe laboratoria.

Namierzeni przez funkcjonariusze sprawcy przewożący narkotyki nie chcieli się dobrowolnie oddać w ręce policji. Podczas próby zatrzymania samochodu do kontroli, kierowca audi nie reagował na polecenia policjantów, ruszył gwałtownie w kierunku jednego z funkcjonariuszy i potrącił go. Po chwili mężczyzna został skutecznie zatrzymany i obezwładniony przez policjantów, a w jego aucie zabezpieczono ponad kilogram środków odurzających.

– Funkcjonariusze w tym samym czasie weszli też do kilku pomieszczeń gospodarczych, mieszkań oraz garaży znajdujących się w Legnicy i na terenie powiatu legnickiego. Ujawnili tam dwie linie produkcyjne oraz wszelkie niezbędne prekursory i substancje pomocnicze wykorzystywane do wytwarzania metamfetaminy – relacjonuje komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.
                                              
Łącznie zabezpieczono ponad 80 litrów substancji w postaci zasadowej, blisko 2 kg gotowego tzw. ,,kryształu”, ponad 15 kg odczynników chemicznych stanowiących bazę do dalszej produkcji narkotyku, a także sprzęt służący do wytwarzania, porcjowania i pakowania narkotyku. Policjanci przejęli również blisko 100 tys. w gotówce.
 
Wykonane ustalenia potwierdziły, że z zabezpieczonych substancji można byłoby uzyskać blisko 100 kg gotowego narkotyku metamfetaminy, której wartość czarnorynkową szacuje się na kwotę nie mniejszej niż 6.7 mil złotych.
 
W sprawie zatrzymano dwóch mieszkańców Legnicy, w wieku 27 i 41 lat. Zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Legnicy, gdzie usłyszeli zarzuty m.in. wytwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za popełnione przestępstwa grozić im może kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.
         
27-latek odpowie także za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz czynną napaść na funkcjonariusza.                                         

Prokurator Rejonowy w Legnicy wystąpił już do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzn, środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.            

Przeczytaj także

Nowe na stronie