spot_img

Legniccy strażacy uratowali rodzinę szopów

Oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy otrzymał zgłoszenie, że na drzewie w parku miejskim w Chojnowie znajduje się rodzina szopów. Choć to drapieżnik, który doskonale radzi sobie ze wspinaniem się na drzewa, tym razem ze względu na małe nie było to możliwe.

Po przyjeździe na miejsce strażaków z jednostki ratowniczo gaśniczej nr 3 PSP w Legnicy okazało się, że na drzewie znajduje się matka z pięciorgiem młodych.

Strażacy przy użyciu drabiny przenośnej i podbieraka schwytali zwierzęta i przekazali je przedstawicielowi organizacji zajmującej się opieką na zwierzętami.

Szopy pochodzą z Ameryki Północnej i Środkowej. Do Europy sprowadzono je, jako zwierzęta futerkowe, ale dość szybko zaczęły się wymykać z ferm na wolność.

Szop jest milutki tylko z pozoru. Tak naprawdę to wielki szkodnik ekosystemów, a do tego prawdziwy terminator: potrafi przetrwać mrozy, wejdzie wszędzie, i zjada wszystko, od jagód po ptasie jaja. Szop pracz pojawia się w coraz to nowych miejscach w Polsce. Może również zarażać wścieklizną – czytamy na portalu naukawpolsce.pl

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie