REKLAMA

spot_img

Legnicę opanuje armia – szef MON, piknik i… czołg

Ministerstwo Obrony Narodowej w najbliższą niedzielę organizuje w legnickim rynku Piknik Wojskowy. Na wydarzenie z plakatów osobiście zaprasza minister Mariusz Błaszczak. Gościem ma być również marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Zarówno MON, jak i lokalni politycy Prawa i Sprawiedliwości tego nie potwierdzają, ale Mariusz Błaszczak planuje do Legnicy pofatygować się osobiście.

– Proszę śledzić naszą stronę internetową i media społecznościowe. Tam podamy szczegóły dotyczące pikniku w Legnicy – usłyszeliśmy w biurze prasowym MON. Na razie jednak zarówno na stronie, jak i w social mediach informacji o Legnicy brak.

Wiele miejsca poświęconego jest natomiast największemu w Polsce pokazowi nowoczesnego sprzętu w walce na poligonie w Orzyszu, który rozpocznie się o godz. 13.00, też w niedzielę. To ponad 650 kilometrów od Legnicy. Na to wydarzenie również zaprasza minister Błaszczak. Czy uda mu się być w dwóch miejscach jednego dnia – czas pokaże, ale dla wojska nie jest to niewykonalne.

Nieoficjalnie wiadomo, że armia chce ściągnąć do Legnicy… czołg, prawdopodobnie Leopard.

Ze względów technicznych, wątpliwe jednak, by wjechał on na płytę rynku. Stanąć ma jednak ponoć przy Pomniku Zesłańcom Sybiru przy ul. Wrocławskiej. To właśnie tam mają się odbyć uroczystości z okazji Światowego Dnia Sybiraka.

Prawdopodobnie weźmie w nich udział marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

– Planowana jest wizyta pani marszałek w Legnicy 17 września, ale nie jest to jeszcze do końca potwierdzona informacja – powiedziała nam Aneta Trela, dyrektor biura marszałek Sejmu w Jaworze.

Lista VIP-ów jest jednak pisana ołówkiem. Wszak kampania wyborcza trwa w najlepsze, co powoduje, że weekendowe plany kandydatów szybko potrafią się zmieniać.

W najbliższą niedzielę 17 września obchodzimy również dwie ważne rocznice – 84. agresji radzieckiej na Polskę w 1939 r. oraz 30. wyjścia wojsk radzieckich z Legnicy w 1993 r.

Piknik Wojskowy w rynku rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do godz. 18:00. Uroczystości przy pomniku Zesłańcom Sybiru o godz. 8.30.

Przeczytaj także

Nowe na stronie