REKLAMA

spot_img

Superdzielnicowy z Legnicy. Po służbie zajmuje się fizyką kwantową

Młodszy aspirant Mariusz Bojarczuk zajął trzecie miejsce w XIII Finale Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Zanim jednak pojawili się na podium musiał stoczyć zaciętą rywalizację z 51 uczestnikami w pięciu konkurencjach.

W miniony piątek w Szkole Policji w Katowicach odbył się finał XIII ogólnopolskich zawodów policjantów dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. W zawodach udział wzięli kierownicy dzielnicowych oraz najlepsi dzielnicowi, którzy zwyciężyli w eliminacjach wojewódzkich. Łącznie w zawodach uczestniczyło 51 funkcjonariuszy.

Musieli oni stoczyć zaciętą rywalizację w kilku konkurencjach: symulacja – podstawowe czynności służbowe, symulacja – kompetencje dzielnicowego, pierwsza pomoc, strzelanie, test wiedzy i analiza dokumentacji służbowej. Młodszy aspirant Mariusz Bojarczuk znalazł się w zacnym gronie laureatów zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

W Komendzie Miejskiej Policji w Legnicy pełni służbę od 10 lat. Na co dzień dzielnicowy obsługuje rejon Legnickiego Pola. W życiu prywatnym mł. asp. Bojarczuk jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci. Jego zamiłowaniem i pasją jest fizyka kwantowa.

Przeczytaj także

Nowe na stronie