Legnicki bazar rzeczy używanych – to sprzedają i kupują legniczanie

FOT. RED

Internet rządzi, co do tego nikt nie ma wątpliwości, ale jeśli chodzi o rzeczy używane zainteresowanie stacjonarnymi sklepami także nie słabnie. Obecnie Polacy po rzeczy używane sięgają równie chętnie jak w latach 90., ale z zupełnie innych powodów.

Przed trzydziestoma laty wyboru nie mieliśmy. Markowe rzeczy można było kupić wyłącznie w second-handach. Dziś są one wszędzie, ale nie wszystkich na nie stać. Tymczasem sklepy z używaną odzieżą coraz częściej eksponują swój towar w eleganckich stylizacjach, co sprawia, że zanim przekroczysz próg sklepu nie wiesz, czy wchodzisz do butiku czy lumpexu.

Z Informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że coraz większą popularnością cieszą się e-platformy z ubraniami, meblami i elektroniką z drugiej ręki. Ich ilość wzrosła ostatnio o 20 proc.

Mimo to stacjonarne sklepy typu second-hand przestały znikać z rynku – pisze “Rzeczpospolita”. Z danych dziennika wynika, że w 2023 roku liczba stacjonarnych second-handów ustabilizowała się na poziomie 13,9 tys., choć jeszcze kilka lat temu znikało ich po 2 tys. każdego roku.

Sprawdziliśmy, co i gdzie sprzedają i kupują legniczanie?

Zobacz zdjęcia – kliknij kolejną cyfrę

Przeczytaj także

Nowe na stronie