Legnicki Gang Olsena: gadający pies, nogi wystające spod łóżka i złodziej w szafie

Ta historia mogłaby posłużyć jako gotowy scenariusz komedii kryminalnej. Elegancko ubrana kobieta i dwaj mężczyźni z pełnymi torbami zakupów wyszli z jednego z marketów nie płacąc za nie. Mieli pecha, bo zakupy robił tam akurat funkcjonariusz chojnowskiego komisariatu.

Policjant, choć nie był na służbie, zareagował natychmiast, widząc jak złodziejskie trio mija linię kas nie płacąc za towar i kieruje się do wyjścia.

– Funkcjonariusz ruszył za uciekającymi i w tym czasie powiadomił dyżurnego legnickiej komendy. Po krótkim pościgu zatrzymał jednego z przestępców, którym okazał się być 22-letni legniczanin. Po chwili na miejscu byli również powiadomieni policjanci. Szybko ustalono adres pozostałej dwójki – relacjonuje młodsza aspirant Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Gdy policjanci stanęli przed drzwiami mieszkania, usłyszeli prowadzone w środku rozmowy. Kobieta, która im otworzyła, twierdziła, że jest w domu sama i rozmawiała z… psem.

Policjanci postanowili jednak sprawdzić jej wersję.

– W trakcie sprawdzenia mieszkania, w jednym z pomieszczeń policjanci zauważyli wystające spod łóżka nogi. Okazało się, że tam ukryła się szukana przez policjantów 24-latka, która  chwilę wcześniej dokonała kradzieży sklepowej. Trzeci ze sprawców kradzieży również znajdował się w tym mieszkaniu. 23-latek z kolei schował się w szafie – dodaje aspirant Anna Tersa.

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych wyszło na jaw, że 24-latka jest poszukiwana listem gończym, ma do „odsiadki” rok więzienia. .

Łupem złodziejskiej trójki padły artykuły o wartości ponad 800 zł, między innymi czekoladki, kosmetyczka i kilka opakowań kawy. Większość ze skradzionego mienia udało się odzyskać, pozostałą część złodzieje zgubili podczas ucieczki. 

Kradzież artykułów o wartości powyżej 800 zł. to przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie