REKLAMA

spot_img

Legnicki policjant złotym medalistą Mistrzostw Europy!

Młodszy aspirant Paweł Dominiak, funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, osiągnął sukces na 9th European Police & Fire Games 2023, które odbyły się w Torrevieja, Alicante, Hiszpania, w dniach 29 września – 7 października tego roku. W rywalizacji w wyciskaniu sztangi leżąc, zawodnik zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Europy.

Tegoroczne mistrzostwa zgromadziły ponad 3000 policjantów i strażaków z 30 różnych krajów, rywalizujących w aż 60 dyscyplinach sportowych. Mł. asp. Paweł Dominiak, reprezentujący polską Policję, stanął na najwyższym podium w kategorii wagowej +125 kg oraz w wieku 30-39 lat, prezentując swoją siłę i determinację. Z imponującą wagą 125,9 kg, wycisnął 200 kg, co zapewniło mu tytuł Mistrza Europy oraz złoty medal.

Te zawody miały dla niego wyjątkowe znaczenie, ponieważ po długiej przerwie związanej z problemami zdrowotnymi, powrócił do rywalizacji, starając się obronić tytuł zdobyty kilka lat wcześniej. To była okazja, by potwierdzić swoją dominację w tej dyscyplinie sportu. Mł. asp. Paweł Dominiak udowodnił raz jeszcze, że jest niekwestionowanym mistrzem w wyciskaniu sztangi leżąc.

Pasja do sportów siłowych towarzyszy mu od wielu lat, i na treningi poświęca każdą wolną chwilę. Oprócz swojej pasji sportowej, pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Policji od ponad 8 lat, gdzie rozwija również swoją inną pasję – jazdę na motocyklu.

Przeczytaj także

Nowe na stronie