spot_img

Legnicki seryjny włamywacz zatrzymany! Jego ostatni łup o wartości 25 tys. zł odzyskano  

Kradł wszystko, co wpadło mu w ręce. Z mieszkań zabierał pieniądze, biżuterię, alkohol, drobne sprzęty domowe i perfumy. Piwnice ogołacał z przetworów, ubrań i narzędzi. Wpadł po ostatnim „skoku” w centrum Legnicy. Okazało się, że ma na koncie całą serię włamań.

Podczas ostatniej kradzieży 35-letni mieszkaniec Legnicy wykorzystał nieobecność lokatorów i otwarte drzwi do mieszkania.

– Mężczyzna wszedł do środka, a następnie dokonał kradzieży między innymi biżuterii, pieniędzy, a także perfum na kwotę ponad 25 tysięcy złotych. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia szybko ustalili sprawcę. Niedługo później funkcjonariusze zatrzymali zdziwionego mężczyznę w jego mieszkaniu – relacjonuje młodsza aspirant Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.  

Funkcjonariusze znaleźli u niego skradzione przedmioty. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez sąd do odbycia kary roku pozbawienia wolności.

Policjanci udowodnili mu również dokonanie włamania do piwnicy i mieszkań na przełomie lutego i marca. Z piwnicy kradł wszystko, co tylko mógł wynieść, między innymi przetwory, nowe baterie umywalkowe, artykuły higieniczne, ubrania i pieluchy. Z mieszkań natomiast zabierał między innymi pieniądze, biżuterię, alkohol, drobne sprzęty domowe i perfumy. Straty, jakie spowodował, wynoszą około 10 tysięcy złotych.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie