spot_img

Legnicki teatr zamknięty do odwołania. Czy uratują go radni sejmiku dolnośląskiego?

Sytuacja legnickiego Teatru Dramatycznego im. Modrzejewskiej jest naprawdę dramatyczna. Teatr ogłosił zawieszenie – do odwołania – swojej działalności artystycznej, po tym jak prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski jednostronnie wypowiedział umowę na finansowanie tej instytucji. Aktorzy i pracownicy teatru  mają się pojawić na sesji sejmiku dolnośląskiego 13 lipca.

Czy mogą liczyć na przychylność radnych podczas głosowania w sprawie przekazania, a w zasadzie „założenia” kwoty 1,5 mln złotych – czyli sumy, którą winien przekazać teatrowi w tym roku prezydent Legnicy. Władze województwa są przekonane, że sąd uzna za bezprawne wypowiedzenie umowy i prezydent będzie zobligowany swoje należności uregulować. Głosowanie w tej sprawie za tydzień.

Jak głosować będą sejmikowe kluby?

Ewelina Szydłowska-Kędziera  – Prawo i Sprawiedliwość

Anna Brok – Koalicja Obywatelska

Jacek Iwancz – Nowa.pl

Patryk Wild – Koalicja Samorządowa

Tematem programu była również przyszłość wrocławskiego węzła kolejowego. Kluczowym jest pytanie czy znajdzie się on w Krajowym Programie Kolejowym do 2030, bo na razie jest na liście rezerwowej, a to jak twierdzą niektórzy politycy oznacza, że nie będzie zrealizowany nigdy, albo za dziesiątki lat.

spot_img

Przeczytaj także

Nowe na stronie