Legniczanie nagminnie wyprzedzają i pędzą na pasach. Zatrważający bilans

Dotkliwy taryfikator mandatów – na kierowcach z Legnicy najwyraźniej nie robi wrażenia. Tylko w ciągu jednego dnia za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych ukaranych zostało trzynastu kierowców. To jeden najbardziej niebezpiecznych manewrów.

Wczorajsza akcja pod nazwą “Niechronieni Uczestnicy Ruchu drogowego” trwała w godzinach od 06.00 do 22.00.

– Mundurowi interweniowali 132 razy wobec kierowców, którzy  przekroczyli prędkość w rejonie przejść dla pieszych. 13 kierujących zostało ukaranych za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych a 1 kierowca za nieustąpienie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych – mówi młodsza aspirant Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Za wyprzedzanie na pasach grozi grzywna 1500 złotych, a jeśli kierowca dokonał tego wykroczenia dwukrotnie w ciągu dwóch lat, to wysokość mandatu ulega podwojeniu — aż do trzech tysięcy złotych. W przypadku wyprzedzania wraz z niedozwoloną prędkością kara zwiększa się do 6000 zł. 

Policjant może również odebrać prawo jazdy, jeśli kierujący wykazuje się szczególną ignorancją wobec przepisów. W przypadku wyprzedzania na pasach należy liczyć się więc z poważnymi konsekwencjami finansowymi oraz 15 punktami karnymi, które “wyzerują się” dopiero po dwóch latach.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie