Legniczanin jechał audi mając prawie trzy promile i cztery zakazy prowadzenia pojazdów

W środku dnia w niedzielę policjanci legnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi. Przeprowadzone badanie alkomatem u 29-latka wykazało ponad 2,7 promila alkoholu. Ponadto mieszkaniec Legnicy posiadał cztery aktywne zakazy prowadzenia pojazdów.

24 września kilka minut po godzinie 15.00 policjanci legnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Sposób jazdy mężczyzny wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy, co do stanu jego trzeźwości.

– Badanie na zwartość alkoholu w wydychanym powietrzu 29-letniego wykazało ponad 2,7 promila. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że kierowca posiada cztery aktywne zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez sąd. Swoją bezmyślną jazdę w stanie nietrzeźwości tłumaczył tym, że pił do rana i jest po prostu na kacu – relacjonuje komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

29-latek stanie przed sądem i odpowie, za jazdę pod wpływem alkoholu i złamanie orzeczonych zakazów sądowych.

Grozi mu kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

Natomiast, niestosowanie się do orzeczonego wcześniej przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także

Nowe na stronie