REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Legniczanin miał w domu ponad 21 tys. porcji marihuany i amfetaminy

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Podczas przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 21 tys. porcji handlowych środków odurzających i psychotropowych.  Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanego mężczyzny tymczasowy areszt.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej po raz kolejny udaremnili wprowadzenie do obrotu znaczniej ilości środków odurzających i psychotropowych.

– Wnikliwa praca operacyjna pozwoliła na zatrzymanie 29-letniego mężczyzny, który w domu posiadał ponad 5 tys. porcji marihuany oraz ponad 15 tys. środków psychotropowych w postaci amfetaminy. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że zatrzymany legniczanin handlował narkotykami sprzedając niedozwolone substancje – informuje komisarz Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Diler narkotykowy został zatrzymany i doprowadzony przez policjantów do prokuratury, gdzie został przesłuchany w charakterze podejrzanego.

Po analizie zgromadzonego materiału dowodowego zatrzymanemu 29-latkowi przedstawiono łącznie trzy zarzuty.

Prokurator Rejonowy w Legnicy wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego. Sad przychylił się do tego wniosku i zastosował tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także

Nowe na stronie