Legniczanin stracił 117 tysięcy złotych! Padł ofiarą metody “na policjanta”

To już kolejna ofiara popularnej metody oszustwa. Tym razem 67-letni mieszkaniec Legnicy stracił aż 117 tysięcy złotych.

Policja przestrzega przed przelewaniem czy wypłacaniem i przekazywaniem pieniędzy nieznanym osobom. To prosta droga do stania się ofiarą wyłudzenia pieniędzy. Policjanci nie informują telefonicznie o prowadzonych przez siebie akcjach i nie zabezpieczają żadnych pieniędzy od pokrzywdzonych z ich kont bankowych.

Tym razem ofiarą padł 67-letni mieszkaniec Legnicy. Do seniora zadzwonił na telefon stacjonarny mężczyzna podający się za policjanta. Dzwoniący powiedział, że prowadzi czynności służbowe w sprawie zorganizowanej przestępczości związanej z włamaniami na konta internetowe i bankowe. Przedstawił historię, że dochodzi do włamań na konta a on prowadzi działania mające na celu zabezpieczenie pieniędzy seniora. Dzwoniący pokierował rozmową tak, że wystraszony 67-latek podał swoje dane osobowe oraz hasła i loginy do kont bankowych. Oszuści wyczyścili oba konta legniczanina, przelewając z nich 171 tys. zł., jednak nadal było im mało i złożyli wniosek o kredyt w imieniu seniora – przestrzega mł. asp. Anna Tersa

Sprawcom oszustwa grozi do 8 lat pozbawiania wolności.

Przeczytaj także

Nowe na stronie