Legniczanin uwierzył oszustowi i stracił oszczędności

Mężczyzna podający się za pracownika banku wyłudził od legniczanina 34,5 tysiąca złotych. Ofiara uwierzyła, że jej pieniądze są zagrożone i że musi je natychmiast zabezpieczyć.

Do legniczanina zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika banku. Powiedział, że oszczędności zgromadzone na koncie są zagrożone. Oszust namówił legniczanina do przelania pieniędzy na tzw. konto techniczne. Mężczyzna uwierzył w historię i postąpił zgodnie ze “wskazówkami”. Dopiero po chwili zorientował się, że został oszukany.

W ostatnim czasie bardzo popularną metodą przestępców stał się tzw. SPOOFING. Czujność ofiar zostaje uśpiona w momencie, kiedy na ekranie telefonu wyświetla się nazwa znanego im banku

Oszuści najczęściej podają się za pracowników banku i informują ofiarę, że jej oszczędności są zagrożone. Mogą twierdzić, że ktoś próbuje wypłacić pieniądze z konta, że konto zostało zablokowane lub że na koncie pojawiły się nieautoryzowane transakcje. Oszuści często wywierają presję na ofiarę, aby ta natychmiast podjęła działania w celu zabezpieczenia oszczędności.

Jeśli padniesz ofiarą oszustwa, jak najszybciej skontaktuj się z bankiem. Bank może podjąć działania, aby zablokować przelew i odzyskać Twoje pieniądze. Możesz również zgłosić oszustwo na policję.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie