REKLAMA

spot_img

Legniczanin zatrzymany Europejskim Nakazem Aresztowania

Strażnicy graniczni ze Zgorzelca wraz z funkcjonariuszami Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki z siedzibą w Ludwigsdorf zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości Europejskim Nakazem Aresztowania.

Funkcjonariusze straży granicznej pełniąc służbę ze wspólnym polsko-niemieckim patrolem SG z Ludwigsdorf na jednej z ulic Zgorzelca wylegitymowali 49-letniego mieszkańca Legnicy, który jak się okazało, był od zeszłego roku poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

Mężczyzna za kradzieże z włamaniem oraz oszustwa miał do odbycia karę trzy i pół roku pozbawienia wolności. Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań, 49-latka zatrzymano i doprowadzono do aresztu śledczego – informuje biuro prasowe Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Europejski Nakaz Aresztowania stosuje się od 2004 r. Zastępuje on długie procedury ekstradycji, które dawniej były stosowane przez państwa członkowskie. ENA wydaje się w następstwie przeprowadzenia transgranicznego uproszczonego postępowania sądowego. Nakaz taki, wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich jest ważny na całym terytorium Unii Europejskiej.

Przeczytaj także

Nowe na stronie