REKLAMA

spot_img

Legniczanin zatrzymany za kradzieże infrastruktury kolejowej i elektronarzędzi

39-letni mieszkaniec Legnicy został zatrzymany za kradzieże szyn kolejowych i elektronarzędzi. Mężczyzna został przyłapany na gorącym uczynku w opuszczonym budynku PKP. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli w jego posiadaniu również skradzione elektronarzędzia i wędki.

Do zdarzenia doszło w Legnicy. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei patrolujący rejon torów kolejowych zauważyli mężczyznę, który w opuszczonym budynku PKP dokonywał kradzieży elementów metalowych. Funkcjonariusze wezwali na miejsce patrol policji.

W trakcie przeszukania policjanci znaleźli w budynku m.in. piłę spalinową, pilarkę elektryczną, agregat prądotwórczy, trzy wkrętarki, echosondę wędkarską i 7 wędek. Wkrótce do policjantów wpłynęła informacja, że nieopodal doszło do włamania do garażu, z którego skradziono elektronarzędzia oraz wędki. Okazało się, że ujawnione przedmioty pochodzą z tego zdarzenia.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. W toku wykonywanych czynności okazało się, że legniczanin przez kilka ostatnich dni ukradł łącznie 50 sztuk metalowych szyn stalowych o wartości 20 tys. złotych.

39-latkowi przedstawiono zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji.

Przeczytaj także

Nowe na stronie