Legniczanin zostanie nowym marszałkiem województwa?

Wszystko wskazuje na to, że Koalicja Obywatelska wraz z Trzecią Drogą przejmie władzę na Dolnym Śląsku. Duże szanse na stanowisko marszałka ma legniczanin, Jarosław Rabczenko.

Koalicja Obywatelska zdobyła w sejmiku dolnośląskim 15 mandatów, natomiast Trzecia Droga 4. Prawo i Sprawiedliwość będzie mieć 13 radnych, Bezpartyjni Samorządowcy 3, a Lewica tylko 1.

Z okręgu legnickiego do sejmiku dostali się: Jarosław Rabczenko i Marcin Borys (Koalicja Obywatelska), Piotr Karwan, Paweł Kura i Paweł Grabek (PiS) oraz Tymoteusz Myrda (Bezpartyjni Samorządowcy).

Największe poparcie w naszym okręgu uzyskał Jarosław Rabczenko na którego zagłosowało aż 21 480 wyborców. W kuluarach coraz głośniej mówi się o tym, że legniczanin stanie na czele nowego zarządu województwa.

Rabczenko przez dwie poprzednie kadencje zasiadał w legnickiej radzie miejskiej. W latach 2018-2021 był jej przewodniczącym. W 2014 i 2018 r. ubiegał się w Legnicy o prezydenturę. Za każdym razem przegrywał jednak w drugiej turze z Tadeuszem Krzakowskim.

Przeczytaj także

Nowe na stronie