REKLAMA

spot_img

Lubin. Tutaj nie brakuje miejsc do wypoczynku

Gdy jest zimno – baseny kryte, gdy gorąco – kompleks basenów odkrytych. W trakcie budowy jest też nowoczesny aquapark ze strefą odnowy i rehabilitacji, a w planach – odtworzenie Zalewu Małomickiego. Brzmi ciekawie? Przyjedź, zobacz i zamieszkaj w Lubinie.

Dni stają się coraz cieplejsze, więc nic dziwnego, że każdy myśli już o sezonie bikini. W Lubinie jest gdzie odpocząć, popływać i zażyć kąpieli słonecznych. Kompleks basenów sportowo-rekreacyjnych Regionalnego Centrum Sportowego przy ulicy Odrodzenia 28 w Lubinie to nowoczesny obiekt wyposażony w trzy stalowe niecki, jedna przeznaczona do pływania, druga rekreacyjna o nieregularnym kształcie oraz trzecia przeznaczona tylko do skoków. Na odpoczywających czekają dwie atrakcyjne zjeżdżalnie oraz zespół masaży wodno-powietrznych z rwącą rzeką.

RCS zadbał też o najmłodszych, którzy mogą korzystać z licznych atrakcji: brodzik, wodny plac zabaw oraz bezpieczny plac zabaw. W drugiej części parku wodnego dla dzieci i młodzieży można też skorzystać z kompleksu zjeżdżalni, składającego się z trzech wież na różnych wysokościach, połączonych pomostami z trzema zjeżdżalniami rynnowymi. Jest też pomost poziomy z tryskaczami wody, wielkie wiadro z wodą, sikawki elastyczne, kaskady z przegrodami, wodne armatki czy koło łopatkowe.

RCS to także baseny kryte. Można z nich korzystać o każdej porze roku. Pierwszy – Ustronie – mieści się przy ulicy Konopnickiej 5. Ustronie to 6-torowa niecka ze stali nierdziewnej, sauna fińska i parowa oraz płaszcz wodny i inne urządzenia do masażu. Basen czynny jest niemal codziennie do godziny 22.00.

Drugi z basenów krytych – Centrum – zlokalizowany jest przy ulicy Sybiraków 11. To 6-torowa niecka o długości 25 m, trzy sauny: fińska, turecka i na podczerwień, plaża solarna i bezpłatny dostęp do internetu.

Tuż obok powstaje też nowoczesne Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji i Rekreacji z aquaparkiem. Ma tam także powstać centrum leczenia bólu – zupełna nowość w Polsce. Prace są już mocno zaawansowane. Obiekt ma być gotowy latem przyszłego roku.

Aquapark będzie składać się z basenu rekreacyjnego o powierzchni 750 mkw. oraz: basenu solankowego, basenu z chłodną wodą, wodnego placu zabaw dla dzieci wraz z brodzikiem, jacuzzi 8- i 12-osobowego, a także siedmiu zjeżdżalni wodnych.

W strefie odnowy biologicznej SPA i wellness znajdą się sauny fińskie, parowe, błotna, kamienna, grota lodowa, strefa schładzania oraz wypoczynku wraz z łąką solarną.

Na zewnątrz zaś będą mieścić się: zewnętrzna strefa saun, basen zewnętrzny dostępny bezpośrednio z hali basenowej poprzez śluzę, staw kąpielowy dostępny z hali basenowej oraz ogólnodostępny zewnętrzny plac zabaw zlokalizowany od frontu budynku.

Dla tych, którzy preferują wypoczynek na łonie natury, z piaskiem i śpiewem ptaków, prezydent Lubina planuje odtworzyć Zalew Małomicki, rekreacyjny akwen wodny na obrzeżach miasta. Inwestycja jest już w fazie uzgadniania, a miasto zadeklarowało już gotowość do ogłoszenia przetargu, który wyłoni firmę do realizacji tej inwestycji.

Przeczytaj także

Nowe na stronie