Lubińskie ZOO ma dwóch nowych mieszkańców. To bracia Pobłysk i Pobrzęk

FOT. MIASTO LUBIN

To największe ssaki Europy. W czwartek 11 stycznia późnym wieczorem do Ogrodu Zoologicznego w Lubinie dotarły dwa żubry, urodzone w gdańskim ZOO.

– ZOO w Lubinie ma nowych mieszkańców! Dwa żubry urodzone w gdańskim ZOO – bracia Pobłysk i Pobrzęk – właśnie dołączyły do naszej rodziny. Gratuluję całej załodze ZOO, z dyrektor Agatą Bończak na czele, świetnie skoordynowanej akcji! – napisał na FB Robert Raczyński, prezydent Lubina.

A akcja przetransportowania żubrów do Lubina nie była łatwa. Trzeba było przekonać zwierzęta, by weszły do drewnianych skrzyń, a potem za pomocą specjalnego dźwigu umieścić je w samochodach. Dźwig czekał także w Lubinie, by zdjąć skrzynie, które bezpiecznie dojechały do Lubina.

Udało się! Pobłysk i Pobrzęk są już w lubińskim ZOO. Czekał tu na nich specjalnie wybudowany wybieg, który jest częścią ścieżki edukacyjno-turystyczna „Fauna Polski”.

– Lubiński ogród zoologiczny cały czas się rozwija. Cały czas dążymy do poszerzenia naszego terenu i do urozmaicenia obiektów. Jesteśmy największą tego typu atrakcją w regionie, docenianą przez mieszkańców nie tylko Lubina, co widać po liczbie osób, które co roku odwiedzają nasze zoo – mówi Agata Bończak, dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Lubinie.

W 2023 lubińskie ZOO odwiedziła rekordowa liczba gości – 562 448 osób.

Wstęp do lubińskiego ZOO jest bezpłatny. W okresie zimowym jest ono otwarte codziennie od 7.00 do 18.00. Zagrodę dla zwierząt można odwiedzać do godz. 15.00.

Następne zdjęcie – kliknij kolejną cyfrę

Przeczytaj także

Nowe na stronie