Mając trzy promile alkoholu w organizmie wiózł samochodem 9-letnie dziecko

34-letni obywatel Ukrainy wjeżdżał do Złotoryi od strony Legnicy. Jechał zygzakiem, zmieniając co chwilę pas ruchu, do groziło czołowym zderzeniem. Gdy wysiadł z auta do policyjnej kontroli ledwo trzymał się na nogach.

Dyżurny policji w Złotoryi otrzymał zgłoszenie od innych kierowców, którzy widzieli jak auto jedzie zygzakiem i co pewien czas zjeżdża na przeciwległy pas ruchu, stwarzając niebezpieczeństwo na drodze.

– Policjanci zatrzymali kierowcę na ulicy Legnickiej. Autem podróżowały jeszcze dwie osoby, w tym 9-letnie dziecko. Gdy 34-letni mężczyzna wysiadł z auta miał problemy z utrzymaniem równowagi i wypowiadaniem słów. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu w jego wydychanym powietrzu – relacjonuje młodsza aspirant Dominika Kwakszys z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Samochód został zabezpieczony przez pomoc drogową, a dziecko przekazane pod opiekę mamy.

Gdy mężczyzna wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Z uwagi na to, że jest obywatelem Ukrainy i czasowo przebywa na terenie Polski, do sądu trafił wniosek o rozpoznanie sprawy w trybie przyspieszonym.

Sąd Rejonowy w Złotoryi na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego wydał wyrok wymierzając 34-latkowi 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów i karę 5 tysięcy złotych grzywny. Dodatkowo skazany zobowiązany jest do zapłaty 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a auto którym się poruszał zostało zabezpieczone na poczet należności sądowych.

REKLAMA

spot_img

Przeczytaj także

REKLAMA

spot_img

Nowe na stronie